28 Oca 2014

Epilepsi ve Hacamat Terapisi

0 Yorum

Epilepsi ve Hacamat Tedavisi

Epilepsi nöbeti kısa süreli beyin fonksiyon bozukluğuna bağlıdır, ve beyin hücrelerinde geçici anormal elektrik yayılması sonucu ortaya çıkar.

Epilepsi nöbetlerinin çok değişik çeşitleri mevcuttur. Nöbet çeşitleri pek çoktur.

Herkes tarafından epilepsi veya sara dendiği zaman anlaşılan ve iyi bilinen tonik-klonik nöbetin yanı sıra başkalarının hiç farketmeyeceği kadar hafif nöbet çeşitleri de vardır.

Tanımlanmış bu mevcut nöbet tiplerine rağmen herkesin geçirdiği nöbet kendine özgü bazı farklılıklar gösterebilir. Bu durumlar bazı hastalarda epilepsi tanısının konulmasını güçleştirir ve çok çeşitli karışıklıklara neden olur.

Epilepsi ve Hacamat Terapisi

Epilepsi.Sara vb rahatsızlıklar hastaların hayatını yaşanmaz kılmaktadır. Onları engelleyen bu rahatsızlığın en kalıcı çaresi ;baş ve çevresinde ki kılcal damarların açılmasını sağlamaktır. Bu tedavi iki bölümden oluşur.

 

1.)Önce Rukye Terapi ile hastamızı rahatlatmaız gerekiyor.

Kur’an ayetleri ve dua ile psikolojik bir rahatlık sağlamak.

2.)Kupa terapi yöntemi ile de rahatlamış ve sakinleşmiş olan hastamıza ikinci, seansı uygulayarak terapiyi tamamlamış oluyoruz.

 

Kur’an Okuyarak Tedavi
Kur’an Okuyarak Tedavi

Epilepsi ve Hacamat Terapisi

Rukye;

 

ilgili rahatsızlığa faydası olabilecek Kur’an okuma ile düzenlenen bir terapi yöntemidir.

Daha çok ilerlemiş psikolojik rahatsızlıklar için tercih edilmektedir. 

Her türlü rahatsızlığın tedavisinde Kur’an okumayı tavsiye ediyoruz. Kur’an insana zayıf anında kuvvet vesilesidir.

Resulullah  s.a.v  buyurdu ki :

Rukyelerinizi  bana  arz ediniz  – yani nasıl yaptığınızı bana söyleyiniz – Rukye yapmada şirk olmadığı sürece bir beis yoktur. “

 

Müslim

Kur’an Okuyarak Tedavi
Kur’an Okuyarak Tedavi

Uzmanımız uzun yıllar rukye ile ve çeşitli alternatif tıp alanlarında hizmet etmektedir. 

Terapi yöntemlerimiz arasında, hiçbir şekilde büyü afsun vb bizi dinden çıkarıcak  olan şirk usulleri kullanmayız. Hz Peygamber bu tür yollara düşen medyum ve müneccim gibilerinin müşrik olduklarını bize haber vermektedir. 

Epilepsi ve Hacamat Terapisi

Hadisler

Cabir radıyallahu anh anlatıyor :  Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm Beni Amr İbni Hazm’a yılana karşı rukye yapma ruhsatı tanıdı. Biz Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm ile birkilkte otururken bizden bir kimseyi akrep soktu. Bir adam : ” Ey Allah’ın Resûlü, buna rukye yapayım mı ? ” diye sordu. Resulullah s.a.v :

” Sizden kim kardeşine faydalı olabilecekse hemen olsun “ buyurdular.

 

Müslim

Enes radıyallahu anh anlatıyor :

” Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm bize, zehire karşı, göz değmesine karşı, yaralara karşı rukye yapmamıza ruhsat tanıdı.”

 

Tirmizi,

 

İbnu Abbas r.a anlatıyor : ” Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, hummâ’ya ve bütün ağrılara karşı şu duayı okumamızı öğretmişti.”

 

 ” Bismillahi’l-Kebiri eûzü billâhi’l-Azimi min külli ırkın na’arın ve min şerri harri’n nâr.” ” Yüce Allah’ın adıyla, kanla kabaran her bir damardan ve ateş harâretinin şerrinden büyük Allah’a sığınırım.”

Epilepsi ve Hacamat Terapisi

 Tirmizi

[yukarı]
Yazar Hakkında


Uzm Eğt Haccam